Sziasztok!
Ezzel a bejegyzéssel egy "új" sorozatot szeretnék elindítani a blogon! De, hogy miért is "új"? A sorozat neve Alkossunk együtt! lett, ahol különböző festős, rajzolós, egyszerű és bonyolultabb kis kézműves alkotások lesznek! Festeni fogunk fára, papírra, textilre, és lehet még falra is! Fogunk rajzolgatni, mutatok nektek mintákat, technikákat is. Készítünk majd vászontáskát is, amelyet textilfestékkel dekorálunk! Mutatok egyszerű, olcsó és kreatív ajándékötleteket karácsonyra, húsvétra, szülinapra, névnapra, anyák napjára! Viszont az ötlet, hogy szeretnék egy ilyen sorozatot, az csak most fogant meg bennem, ám hasonló tartalommal már találkozhattok az oldalon, amelyekhez hozzátoldottam az Alkossunk együtt! címkét így a Címkék - Témák a blogon fülben már megtalálhatjátok azokat a bejegyzéseket is a blog oldalsávjában!
A mai bejegyzésben egy kis festős tartalommal készültem nektek, amelyben Pinterest inspirálta könyvjelzőket készítettem el! Nagyon sok rajz alapján tettem össze az én darabjaimat, igyekszem nektek csatolni link formájában az eredeti alkotásokat is! Nagyon sok ötletet átalakítottam, 9 könyvjelzőben a Pinterest ötleteit használtam, de a plusz egy az a könyvjelző, amely saját tervezésem. Lesznek saját ötletes bejegyzések, de mivel nagyon szívesen nyúlok a Pinteresthez, és imádom böngészni, egy egy bejegyzés erejéig szívesen alkotok azokból az ötletekből a saját stílusommal és ízlésemmel keverve!
A nyár csodái
Nekem a napraforgó az egyik kedvenc virágaim közé tartozik. Nem csak csodaszép, de haszonnövény is, Magyarországon az egyik legfontosabb olajnövény, a nyár egyik szimbóluma. Természetesen meg szerettem volna örökíteni, és az eredeti ötletet kissé átalakítva megnagyítottam a virágfejek méretét is. Az eredeti darab jellege megmaradt, de mégis más. A hátteret ez esetben egy szivaccsal készítettem el, melyet erősen hígított temperába mártottam, majd végighúztam az aquarell papíron. Ez előtt természetesen vázlatot készítettem, amelyet ha nem volt ott filccel kontúr utólag kiradíroztam. Miután a szivacsolás után megszáradt, kifestettem a napraforgókat a képen látható színekkel, és száradás után egy kis enyhén hígított sötétkék temperával és sok vízzel festékpacákat készítettem. Eredetileg egy hiba eltakarására, ám később tudatosan alkalmaztam ezt a technikát. Bár nem fotóztam be, de mindegyik könyvjelzőt feliratoztam M-es méretű alkoholos filccel (fontos, hogy alkoholos filc legyen, ugyanis a legtöbb vízálló. Fontos, hogy olyat használjunk, ugyanis ha utána javítani kell vízzel, nem fog elmosódni.). Először is ugyanúgy megcsináltam a hátulján a hátteret, mint az elején, pont ugyanazokat a színeket használva. Majd halványan ceruzával felvázoltam a szöveget és áthúztam M-es filccel. Ez a Sunflower feliratot kapta.
A levendula is az egyik kedvencem, és idén végre sikerült is beszereznem egy kis bokrocskát. Örökzöld, és fantasztikus illatú növény, amely jól használható a kozmetikában, molyűzésre, fűszerként és természetesen díszként is. A könyvjelző alapját ez a kis levendula festmény ihlette, amelyet megbolondítottam egy kevéske fekete kontúrral, és sokszorosan reprodukáltam. A szirmokat össze vissza álló pacák alkotják, amiket úgy vittem fel egy előzetesen megfestett szárra, ahogy csak épp eszembe jutott. Előzetes vázlatot nem rajzoltam, ebben a könyvjelzőben épp a szabadság a jó. Engedd el! A hátteret az előbb említett technikával készítettem ám a szivacsot elhagytam. Enyhén hígított sötétkék és rózsaszín festékkel és sok vízzel pacákat képeztem, amelyeket utólag is össze lehet mosni, így igen érdekes színátmeneteket lehet vele alkotni, és egységessé tenni. A hátsó oldalra a Lavender felirat került.
A levegő királyai
Számomra nagyon fontos volt, hogy legyen egy olyan darab a kis nyári csomagban, amely felhívja a figyelmet valamely környezeti problémára, így esett a választásom a méhecskés könyvjelzőre, melyre a #savethebees felirat került. Méhek nélkül az élet jóformán lehetetlen lenne. Veszélybe kerülne az élelmiszerellátás, a méz, mint fogalom valószínűleg örökre megszűnne létezni. Beláthatatlan következményekkel járna a kis zümmögő barátaink kipusztulása, ezért fokozottan oda kell figyelnünk rájuk nyáron is. Ha teheted ültess egy pár csodaszép virágot, amely táplálékul szolgálhat ezeknek a kedves lényeknek, és a te kertednek, ablakodnak is éke lehet. És semmiképp ne bántsd őket! Ő sem bánt, csak ha TE idegesíted fel! Ne keverjük össze a darazsakkal őket, azok büdös bunkók, de a méhecske alapvetően egy csendes, szőrös kis apróság. Meg kell tanulnunk az állatokkal is harmóniában élni, ez nagyon sok globális probléma megoldása lehet. Persze erről is órákat lehetne beszélni, pro és kontra érvekkel, de azt nem ebben a bejegyzésben fogom megtenni. A háttérhez kizárólag narancssárga temperát használtam, melyet néhol erősebben, néhol jobban hígítva használtam. Méhecskéket egy csomó ötlet alapján készítettem, beleadva a saját stílusomat. Itt rengeteg méhecskét találtok, válogassatok kedvetekre, és alkossátok meg a saját verziótokat! A léphez nem igazán használtam semmit, hatszögeket rajzoltam, amelyeket kifestettem először citromsárgára, majd narancssárgával árnyékoltam, száradás után pedig kontúroztam. Igen, imádom a kontúrt.
A pillangók mindig hatalmas kedvenceim voltak. Nagyon finom, könnyű és csodaszép lények, amelyek változatos fajtájukkal és sokszínűségükkel mindig lenyűgöztek. Apró kis tündérekre emlékeztettek mindig. A könyvjelzőbe a színbeli sokszínűséget szerettem volna belevinni, hiszen ha valami, a színek tekintetében ez a rovar nem ismer lehetetlent. Formájukat ez a fajta ihlette, amelynek sajnos nem tudom a pontos nevét. A hátteret egyszínű világoskékkel készítettem el szivacstechnika segítségével vázlat után. Miután megszáradt, igyekeztem a leglehetetlenebb színkombinációkat megalkotni mégis egységes átmenettel. Lila és citrom? Naná! Zöld és piros? Miért ne? Ne félj a színektől, ha a hupilila tetszik a jajveressel, akkor fesd meg! Miután az átmenetek megszáradtak, A szárny végéből és tövéből mintha csak szőrszálakat festenék, szálakat húztam. Például a sárga-lila pillangó esetében a sárgával a sárga oldalról "szőröztem", a lila oldalról a lilával. Ugyanazokkal a színekkel! Száradás után tiszta vizes ecsettel kissé elmostam az éles vonalakat. Majd pedig színtelen szárnyakkal dobtam fel. Hátuljára a Butterfly felirat került.
Zölden az élet
Idén az egyik legnagyobb trend a trópusi minta volt, és épp ezért én is szerettem volna egy ilyen mintás darabot. A levéltípusok közül a leghíresebbet, a könnyezőpálmát választottam, amely különleges formájával már régen levesz a lábamról, és nagyon rég vágyom is egyre. A háttérhez világoszöldet és zöldbe hajló citromsárga árnyalatot használtam. A könyvjelzőn egy levél ismétlődik, melyre random módon vittem fel a jellegzetes lyukakat. Egy sötétzöld árnyalattal festettem az egészet, melyet több vízzel mostam el, átmeneteket képezve. A hátsó oldal a #summervibes feliratot kapta. Itt egyébként rengeteg levél közül válogathattok, nincs két egyforma!
Ő gyakorlatilag a plusz egy a csomagban. A kaktuszos darab úgy készült, hogy csak ültem, kikapcsoltam, és festettem mindenféle formát ami eszembe jutott. A kaktuszok változatos színekben és formákban fordulnak elő, fess olyat, amilyen csak az eszedbe jut! Miután felfestettem a kis barna cserépben ülő növénykéket, a kaktuszokon megjelenő magenta virágokat önállóan is megfestettem a háttérre, száradás után kontúroztam. Az ecset végét hígítatlan zöld temperába mártottam, és pöttyöket festettem a háttérbe, majd pedig kitöltetlen ötszirmú kontúrvirágokkal is feldobtam. A háttérhez piszkos lila színt használtam halványan, ám keretet is festettem neki egy sötétebb piszkos lila színnel és piszkos zölddel. A hátsó oldal a kaktusz virágának színéhez használt magenta, és a kaktuszhoz használt zöld árnyalat vizes pacáiból állt, melyre a #cactusaddict szöveget írtam.
Ő gyakorlatilag a plusz egy a csomagban. A kaktuszos darab úgy készült, hogy csak ültem, kikapcsoltam, és festettem mindenféle formát ami eszembe jutott. A kaktuszok változatos színekben és formákban fordulnak elő, fess olyat, amilyen csak az eszedbe jut! Miután felfestettem a kis barna cserépben ülő növénykéket, a kaktuszokon megjelenő magenta virágokat önállóan is megfestettem a háttérre, száradás után kontúroztam. Az ecset végét hígítatlan zöld temperába mártottam, és pöttyöket festettem a háttérbe, majd pedig kitöltetlen ötszirmú kontúrvirágokkal is feldobtam. A háttérhez piszkos lila színt használtam halványan, ám keretet is festettem neki egy sötétebb piszkos lila színnel és piszkos zölddel. A hátsó oldal a kaktusz virágának színéhez használt magenta, és a kaktuszhoz használt zöld árnyalat vizes pacáiból állt, melyre a #cactusaddict szöveget írtam.
Édes csábítás
Nyáron egész gyümölcsgarmada közül válogathat az ember, nincs is annyi papírom, amelyre meg tudtam volna festeni mindet. Végül a választásom az örök kedvencemre esett, a görögdinnyére! Én kontúr nélküli színátmenetes darabokat alkottam, melyhez inspirációul ez a kép szolgált. A hátteret egy élénkpiros színnel festettem egyszínűre szivacstechnikával, halványan. Majd sötétebb pirossal háromszög alakot festettem, amelybe színátmenetet készítettem a dinnye jellegzetes színeivel. Először a pirosat mostam el jobban vízzel, amely fehérbe ment át, onnan pedig világos zöldbe, sötétebb zöldbe és még sötétebb zöldbe. Ezeket sokszorosítottam, és jól egymásba mostam a képen látható módon. Száradás után S-es alkoholos filccel magokat rajzoltam a dinnyékbe és a háttérbe is. Hátuljára a Watermelon felirat került.
Mivel imádom én is a fagyit, ezért muszáj volt egy ilyen jellegzetesen nyári darabot is elkészítenem. Vázlat után a háttérbe mindenféle színes pacát és színátmenetet készítettem magenta és citromsárga színnel. Majd pedig jöhettek a fagyik! Alapjukat egy kifestő adta, amelyet már nem találtam meg, ne haragudjatok, elfelejtettem elmenteni. Ugyanez a forma volt csak színek nélkül. Az ötletet a pillangós könyvjelző adta hozzá. Szerettem volna ismét játszani a színekkel, mint a képen is láthatjátok, mindenféle színt mostam egybe átmenetesen. Mindhez társul a fejemben egy ízkombináció is. Száradás után kontúroztam, és színes szórócukorkákat festettem a háttérbe nagyon vékony ecsettel. A hátuljára a #icecreamlover felirat került.
A pakk kedvencei
Ahogy az alcím is utal rá, a következő könyvjelzők lettek a kedvenceim ebből a sorozatból. Talán a részletgazdagságuk fogott meg ennyire, talán a filccel való rajzolás számomra új technikája, nem tudom. De imádom őket! Kezdjük a limonádéssal! Ha hűsítő nyári ital, nekem mindig egy jó jéghideg limonádé jut eszembe, jégkockákkal, citrommal és mentával! A hátteret hasonló színekkel készítettem el, mint a könnyezőpálmásat, annyi különbséggel, hogy inkább a citromsárga dominál, leheletnyi zölddel. Ez után több ötletből dolgoztam, meglestem, hogyan kell ilyen üveget rajzolni, és megalkottam a sajátomat. A szívószálat egy itthon lévő szívószálról festettem, a citromokat pedig úgy, ahogy jött. A jégkockákat a csatolt kép ihlette. A levelekhez pedig itt találtok inspirációt. Ez után próbáltam ki egy "új" technikát a kontúrozással, amely ilyen szaggatott vonal hatást eredményez. Miközben kontúrt húzok, néha kicsit felemelem a filcet, és ahol jön, ott szakad meg a folytonosság. Hátoldalára a Lemonade felirat került.
És a pakkból az abszolút kedvencem ez a halas darab. Ez volt az utolsó, az egyik legbonyolultabb. Egy tengerfeneket is el szerettem volna készíteni, hiszen sokaknak a nyaralás a nyár fontos része, és mi emlékeztetne jobban erre, mint a tenger maga. Ám én az élővilágát szerettem volna megragadni. Rengeteg rajzból dolgoztam. A buborékokat innen festettem, az aranyhalat ő ihlette, a bóhóchalat ő, bár hasonlítani nem hasonlít, maximum színeiben. A csigaház egy egyszerű forma, amelyet kiskorom óta rajzolok. A korall alapját ez a fajta adta, a többit pedig csak úgy hozzárajzoltam. A háttere egyszínű kék, amelyet hol erősebben, hol nagyon sok vízzel elmosva vittem fel. Szintén a szaggatott vonalas technikával kontúroztam. A hátoldalára a #beachlife felirat került.
Ez után pedig elvittem őket lamináltatni, hogy víz és sérülés állóak legyenek, és jól használható, praktikus darabokká váljanak valaki számára. Ugyanis jelenleg zajlik egy nyereményjáték az Instagram oldalamon, ahol egy szerencsés nyertes megnyerheti mind a 10 Pinterest inspirálta könyvjelzőt! Gyertek játszani ti is!
Anyagköltség: tempera, egy A/2-es aquarell papír, olló és filctoll segítségével akár 50 könyvjelzőt is készíthetsz. Megéri. Ha sokszor használod az összes terméket amit venni kell, az olcsó kategóriába tartozik
Nehézségi fok: ez egy kreatív munka, rajtad múlik mennyire bonyolítod meg. Mindegyik ötletet lehet nagyon egyszerűen is megcsinálni, fogok olyanokat is mutatni!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése